24/7Приймаємо ONLINE ЗАМОВЛЕННЯ
(044) 333 43 25
всі номери

(067) 814 95 62 Київстар

(050) 180 30 39 Vodafone

(093) 170 58 62 Lifecell

Контактна інформація

Графік роботи call-центра:

Будні: 09:00-20:00
Сб: 10:00-18:00
Нд: 10:00-15:00

Пункти видачі онлайн-замовлень:

м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 2/1
Maico-Market Блог Як правильно підібрати витяжний вентилятор

Як правильно підібрати витяжний вентилятор в ванну кімнату, на кухню чи в санвузол

Призначення витяжної вентиляції

В кожному приміщенні, незалежно від його призначення, є вентиляційні канали. Вони забезпечують видалення відпрацьованого повітря із закритого простору. Однак, сьогодні їх ефективність помітно знижується. До основних причин, по яких вентканали не справляються зі своїм прямим призначенням, відноситься:

 • Збільшення кількості експлуатованої техніки. За останні 10 років значно зросла кількість використовуваних побутових пристроїв, а, разом з тим, і вимоги до чистоти повітря. Електроприлади виділяють шкідливі частинки і додаткове тепло, що позначається на стані мікроклімату в приміщенні.
 • Зниження повітропроникності будівель і споруд. Герметичність вікон і утеплення зовнішніх стін погіршують природний приплив повітря.
 • Брак технічного обслуговування і модернізації. Вентиляційні канали чистять рідко. Модернізація вентиляційних систем відсутня зовсім.

Сукупність даних факторів негативно позначається на якості вентиляції. Щоб поліпшити циркуляцію повітря, монтують допоміжні системи, що складаються з припливних і витяжних вентиляторів. Останні застосовуються частіше.

Припливний агрегат забезпечує надходження, а витяжною — видалення повітря. При виявленні конденсату, запотівання стекол і дзеркал рекомендується встановити витяжний вентилятор.

Конструктивні особливості і принцип роботи витяжних вентиляторів

Принцип роботи вентилятора для витяжки: виріб складається з робочого колеса, на якому розташовані лопаті крильчатки під певним кутом. При русі відбувається підхоплення повітряної маси лопатками і проштовхування її вздовж осі. Таким чином відпрацьоване повітря видаляється у вентиляційний канал.

Конструктивно вентилятори поділяються на радіальні і аксіальні. Радіальні (відцентрові) мають більш складний механізм (вентилятор "равлик") і принцип роботи. Характеризуються великим напором повітря, часто обладнані зворотним клапаном для запобігання зворотної тяги. Такий пристрій здатний обслужити кілька кімнат. Важливим плюсом є можливість монтажу в протипожежному корпусі. При поломці агрегату заміні підлягає тільки обертальний механізм, а ось корпусу можна залишити попередню.

Осьовий (аксіальний) витяжний вентилятор складається з крутячої конструкції, корпусу і воздуховода. Монтується пристрій виключно в отвір вентиляційного каналу. Трубопровід повинен бути прямим. Осьові моделі вентиляторів більш практичні і функціональні: мають високий ККД, компактний розмір і практично безшумні.

Ідеальна система вентиляції включає в себе припливні і витяжні вентилятори (і/або комплексні установки). Для кожного приміщення виконується індивідуальний проект системи провітрювання.

Вибираємо вентилятор по типу приміщення і функціональності

Вентилятори для витяжки диференціюються залежно від особливостей і типу приміщення:

 • Витяжний вентилятор для кухні. Завданням цих пристроїв є видалення запахів, надмірної вологи, жирів і кіптяви. Характерна особливість (яка відрізняє ці моделі від інших) — це наявність захисних елементів, які не дають летючим відходам покрити щільним шаром агрегат. Витяжні вентилятори для кухні обладнані фільтрами і зворотним клапаном. Також є моделі з великим набором функцій, які дозволяють експлуатувати прилади з підвищеним комфортом.
 • Витяжний вентилятор для санвузла. Для цієї кімнати підійде простий пристрій з мінімальною кількістю опцій. Мета вентилятора в санвузлі — витяжка неприємного запаху. Вимоги до продуктивності — найнижчі. Для зручності витяжні вузли можуть бути оснащені таймером, ручним керуванням, автоматичним механізмом вкл/викл.
 • Витяжний вентилятор для ванної кімнати. Такий тип приміщення характеризуються наявністю зайвої вологи в повітрі. Вентилятори даної групи призначені для нормалізації мікроклімату та повітрообміну. Недостатня циркуляція призведе до появи грибка на стінах. Вимоги, що пред'являються  до продуктивності пристрою — високі. Характерною рисою вентиляторів для надмірно вологих кімнат є висока ступінь захисту від води і вогкості, адже прилад працює від електрики.
 • Витяжний вентилятор для вбиральні. Кімната, в якій знаходиться багато одягу, схильна скупченню пилу і алергенів. Якщо не провітрювати її, речі будуть вбирати затхлий запах, з'явиться моль. Вентилятор покращує циркуляцію повітря, усуває зайву вологу і запахи.

Підбираємо необхідний функціонал вентилятора

 • Регулятор швидкості. Збільшення швидкості роботи покращує циркуляцію повітряних мас в приміщенні. Ця опція дає можливість регулювати енерговитрати пристрої та ефективність провітрювання.
 • Датчик вологості. Спрацьовує при підвищенні допустимого коефіцієнта вологості і нормалізує повітрообмін.
 • Сенсор руху. Витяжний вентилятор включається при появі людини в кімнаті і вимикається після його відходу. Ця функція дозволяє підвищити ефективність і знизити витрати по комунальних платежах.
 • Таймер. При наявності таймера і заданих параметрів, вентилятор включається/вимикається самостійно.

Вибираючи вентилятор для витяжки, враховуйте особливості приміщення і експлуатації, а також свої індивідуальні побажання (дизайн, функції і т. д.).

Продуктивність витяжних вентиляторів

Продуктивність витяжного вентилятора — це об'єм повітря, що видаляється з приміщення за певну одиницю часу. До технічної документації даний показник позначений як число, виражене в м3/годину. Визначити необхідну продуктивність можна наступним чином:

 • Обчислення об'єму кімнати. Для цього необхідно площа приміщення помножити на його висоту. Чим більша кімната, тим вище буде необхідна продуктивність.
 • Норми повітрообміну. Є стандартна класифікація, в якій зазначені стандарти кратності зміни повітря в певних приміщеннях. Для кухні цей показник варіюється від 6 до 12, для ванної кімнати — від 5 до 10, для санвузла — від 4 до 8, для спальні — від 2 до 4. Щоб розрахувати, наприклад, продуктивність вентилятора для кухні, необхідно помножити на обсяг показник 6 — це буде мінімально необхідна потужність агрегату. Стандарти повітрообміну — величина постійна. Знайти таку таблицю дуже просто в мережі інтернет.
 • Облік додаткових особливостей. До таких належать вологість, наявність дверей, отворів, побутових пристроїв, частота використання кімнати. Чим більше техніки, тим активніше забруднюється повітря. Отже, потужність витяжного вентилятора повинна бути вище.

Продуктивність витяжного вентилятора — важливий показник, що впливає на ефективність та якість роботи. Недостатня продуктивність призведе до відсутності вентилювання, а надмірна — до великої витрати електроенергії.

Монтаж і експлуатація вентиляторів для витяжки

Встановлюється витяжний вентилятор в/на стіну або на стелю. Це залежить від особливостей самого приміщення. Діаметр воздуховода повинен співпадати з діаметром входу у вентиляційну шахту. Перед покупкою потрібно виміряти це значення за допомогою лінійки або рулетки. Якщо в магазині немає підходящого розміру, прохід в вентканал може бути розширений. Однак, врахуйте, що пошкоджувати цілісність каналу не можна — це тягне за собою порушення норм санітарної та пожежної безпеки.

Витяжний пристрій функціонує від електромережі, отже потрібно подбати про підключення агрегату до живлення. Корпус кріпиться щільно до поверхні з можливістю його подальшого демонтажу для техобслуговування.

Для якісної установки і підключення вентилятора краще запросити фахівців, заощадивши при цьому сили і час.

 14.11.2017
 (179 переглядів)