24/7Приймаємо ONLINE ЗАМОВЛЕННЯ
(044) 333 43 25
всі номери

(067) 814 95 62 Київстар

(050) 180 30 39 Vodafone

(093) 170 58 62 Lifecell

Контактна інформація

Графік роботи call-центра:

Будні: 09:00-20:00
Сб: 10:00-18:00
Нд: 10:00-15:00

Пункти видачі онлайн-замовлень:

м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 2/1
Maico-Market Блог Необхідність вентиляції в квартирі

Необхідність вентиляції в квартирі

Від якості вентиляції залежить багато чого: комфорт перебування в приміщенні, настрій, самопочуття, здоров'я, збереження предметів, речей, меблів і техніки. Відсутність свіжого повітря негативно позначається на всьому. Недолік кисню сприяє розвитку головних болів, знижує працездатність та імунітет. Відпрацьовані повітряні маси складаються з вуглекислого газу, пилу, шкідливих речовин і парів, що завдає істотної шкоди організму людини.

Вентиляція являє собою безперервний процес переміщення повітря у квартирі (офісі, магазині і т. д.): приплив нового з вулиці і відтік використаного назад. На необхідну частоту повітрообміну впливають такі фактори:

 • Тип приміщення. У місцях відпочинку (наприклад, спальня, вітальня) повітря забруднюється менш активно, ніж в санвузлах і кухнях. Тому в різних приміщеннях вимоги до вентиляції відрізняються.

 • Кількість людей, які знаходяться в приміщенні. Чим більше людей проживає у квартирі, тим регулярніше повинно проводитися її провітрювання.

 • Наявність працюючої техніки. При роботі побутові прилади виділяють не тільки тепло, але і шкідливі речовини. Отже, при великій кількості електроприладів вимоги до вентилюванню зростають.

Причини та ознаки поганої вентиляції в квартирі

При порушенні нормального повітрообміну в квартирі з'являється, насамперед, погане самопочуття мешканців. Це може бути нестача повітря, запаморочення, слабкість, відсутність апетиту, сонливість. Такі ознаки свідчать про те, що організму недостатньо кисню. Більш серйозними наслідками стають алергія, часті простуди та інші захворювання. У відпрацьованих повітряних масах є алергени і віруси. Саме тому лікарі рекомендують частіше провітрювати квартиру (не лише в період хвороби, а постійно).

Погана вентиляція позначається не тільки на здоров'ї людини, але і на стан і збереження меблів, ремонту і використовуваних пристроїв. З часом з'являється підвищена вологість і, як наслідок, грибок, цвіль і корозія. Щоб цього не виникало, слід ретельно стежити за мікрокліматом приміщення, в якому Ви перебуваєте.

Ознаками порушення повітрообміну в квартирі можуть бути:

 • Неприємний запах;

 • Вогкість;

 • Поява грибка;

 • Підвищена температура;

 • Запотівання стекол і дзеркал;

 • Скупчення конденсату на вікнах і ін.

Види вентиляції

Вентилювання приміщень відбувається двома способами:

 • Природним. Усі нерухомі об'єкти обладнані вентиляційними каналами, які забезпечують витяжку теплого відпрацьованого повітря. Приплив нового здійснюється через відкриті вікна, щілини та інші нещільності. Така циркуляція відбувається внаслідок різниці температур, тиску і швидкості вітру. При низькому температурному режимі і середньої швидкості вітру на вулиці вентиляційний канал функціонує більш ефективно. Спека ж, навпаки, знижує витяжну здатність. У такому разі повітрообмін значно зменшується.

 • Механічним. Примусова вентиляція спрощує підтримання мікроклімату в будь-якому приміщенні. Завдяки спеціальним пристроям забезпечується приплив і витяжка повітряної маси тоді, коли це необхідно (або постійно). Регульований повітрообмін — це завжди чисте і свіже повітря.

Підвищення забруднення атмосфери призводить до того, що чисте повітря життєво необхідний. Вентканали не справляються з видаленням запахів, пилу і вологи. Приплив також ускладнюється із-за появи герметичних пластикових вікон, дверей і утеплюючих конструкцій. Механічна вентиляція не тільки спростить видалення відпрацьованого, але і забезпечить приплив і очищення нового повітря.

Типи пристроїв для вентилювання житлових приміщень

Для примусового провітрювання житлових приміщень використовують кілька типів вентиляційних пристроїв:

 • Припливні вентилятори Maico. Дані пристрої вмонтовуються в стіну (або вікно) в тих приміщеннях, де найменша забрудненість (наприклад, у залі, вітальні, спальні). Для монтажу необхідно наскрізний отвір в стіні з виходом на вулицю. Наявність рекуператора і фільтра в припливному вентиляторі забезпечує подачу очищеного і підігрітого повітря (присутній не у всіх моделях).

 • Витяжні вентилятори Maico. Встановлюються не тільки стіни, але і стелях тих кімнат, які часто експлуатуються (кухня, санвузол, гардеробна, технічні приміщення). Вентилятори для витяжки усувають всі неприємні запахи, надлишки вологи, пилу і вуглекислий газ.

Крім окремих пристроїв існують також цілі установки з великою кількістю опцій: підігрівом, охолодженням, очищенням, інтелектуальним керуванням, датчиками, вимірниками та іншими. Особливої уваги заслуговує припливно-витяжна установка Maico PP 60 (виробництво — Німеччина), для монтажу якій необхідно тільки отвір в стіні (вентиляційний канал не потрібен). Дана модель агрегату не видає шуму, обладнана рекуператором тепла, має високу продуктивність і економічність. Для збалансування повітрообміну рекомендовано монтувати кілька таких установок.

Асортимент виробів на даному сайті дає можливість кожній людині придбати агрегат для забезпечення якісної вентиляції у своїй квартирі.

Способи організації вентиляції в різних приміщеннях квартири

Щоб нормалізувати повітрообмін, недостатньо придбати і встановити припливний і витяжний вентилятор. Важливо:

 • Розрахувати необхідну продуктивність (в залежності від площі приміщення і можливостей вентиляційного каналу). Агрегати підбираються з урахуванням повітряного об'єму кімнати, наявності в ній прорізів і побутової техніки. Важливо при цьому врахувати особливості вентканала: чи здатний він відпрацьовувати ту кількість повітря, яке відповідає вентилятору.

 • Правильно розташувати пристрої по всьому приміщенню. Для ефективного провітрювання витяжні пристрої монтують в кімнатах з підвищеною забрудненістю, а припливні — зі слабкою. Щоб вентиляція функціонувала правильно, краще запросити фахівців. Вони запроектируют припливно-витяжну систему і виконають монтаж згідно вимог та норм.

Вибір вентиляційного пристрою

Враховуючи розмір вашої квартири, кількість проживаючих людей, а також частоту використання кухні і санвузла, вибрати вентиляційний пристрій можна за такими технічними характеристиками:

 • Конструктивні особливості і розмір;

 • Продуктивність;

 • Функціональність.

При виборі також важливо розуміти, які вимоги Ви пред'являєте до припливно-витяжної техніки. Обладнання може бути оснащене наступними функціями:

 • Швидкісний режим. Вентилятор має крильчатку, яка захоплює і прокручує повітря вздовж своєї осі. Збільшення швидкості дозволить видалити брудне повітря в рази швидше.

 • Датчик руху. Опція призначена для автоматичного включення вентилятора в момент появи людини в приміщенні. Крім зручності, наявність даної функції дозволяє економити електроенергію.

 • Таймер включення/вимикання. Для автоматизації роботи вентиляційних пристроїв призначена ця опція. Вона дає можливість налаштувати прилад таким чином, щоб він працював в строго заданий час.

 • Одночасна робота з освітленням. Реагує на включення і виключення світла. Вентилятори з такою функцією найчастіше встановлюються в санвузлах. Працюють пристрої в момент перебування людини в приміщенні.

 • Рекуператор (теплообмінник). Необхідний для того, щоб при надходженні повітря з вулиці не знижувалася температура в приміщенні. Даний механізм влаштований таким чином, що холодне повітря в ньому нагрівається, а тепле охолоджується. Так забезпечується підтримка мікроклімату в квартирі.

Планування житла, умови і особливості експлуатації квартири в кожному випадку різні. Тому система вентилювання планується індивідуально. Для правильного вибору та встановлення звертайтеся до фахівців — тільки вони допоможуть зробити вірний вибір і якісний монтаж.
 14.11.2017
 (195 переглядів)